Інститут міжнародної освіти

ХНУ ім. В.Н. Каразіна

Кафедра української та російської мов як іноземних

Валіт Олена Сергіївна

Посада: завідувач кафедри української та російської мов як іноземних Центру міжнародної освіти.

Вчений ступінь, звання: кандидат філологічних наук, доцент.

Освіта: філологічний факультет Харківського державного університету ім. А. М. Горького (нині - Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна), спеціальність «Російська мова та література».

Стаж роботи на кафедрі: з 2004 року.

У 1989 році захистила кандидатську дисертацію (Інститут літератури, м.Київ), з 1992 року доцент ВАК України, в 1976-1979 роках працювала викладачем Харківського педагогічного інституту ім. Г. С. Сковороди, в 1979-2004 роках - у різних вузах Харкова, в 1997-2003 роках - учитель вищої категорії навчально-виховного комплексу «Авторська школа Бойка», з 2004 року - доцент Центру міжнародної освіти Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

Науково-педагогічний стаж роботи - 35 років, з іноземними студентами - 23 роки.

Бере активну участь у науковій роботі, розробці навчально-методичних матеріалів з практичних аспектів викладання російської мови іноземним громадянам, є керівником науково-методичного семінару кафедри, розробила культурологічний курс «Міфологія давніх слов'ян. Композиція російської народної чарівної казки». У 2004-2008 роках працювала в співробітництві з Міжнародним Слов'янським університетом (рецензування курсових і дипломних робіт). Брала участь у спільному Проекті зі створення навчального комплексу з вивчення РЯІ «У добру путь!» З університетом імені Гумбольдта (м. Берлін, Німеччина) та Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» (м. Харків, Україна), знялася в навчальному фільмі комплексу «У добру путь!».

Активний член Харківського відділення УАПРЯЛ.

Член Вченої Ради Центру міжнародної освіти.

Бере участь у роботі міжнародних науково-практичних конференцій, у тому числі за кордоном.

Нагороджена почесними грамотами Міжнародного Комітету захисту прав людини та фірмою «ІНКОАРТ» за підтримки Київської міської держадміністрації, видавництвом «Софія» та Львівським книжковим форумом за участь у підготовці і проведенні прийому в Україні видатного бразильського письменника і громадського діяча Пауло Коельо і за проведення читацької конференції Пауло Коельо з громадськістю України в Києві (14-20 вересня 2004). Її ім'я включено в біографічний енциклопедичний словник «Імена України 2007» (Київ, Фенікс, 2007, 624 с.).

Дані про підвищення кваліфікації: ФПК Російського університету дружби народів, (2005 рік, м. Харків), ФПК Інститут російської мови ім. А. С. Пушкіна (2007 рік, м. Харків), ФПК на кафедрі мовної підготовки Центру міжнародної освіти Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (2011 рік, м. Харків).

Дисципліни: російська мова як іноземна, література, антична література.

Працює зі студентами та стажерами підготовчого відділення.

Сфера наукових інтересів: методика викладання РЯІ, лінгвокраїнознавство, культурологія, теорія білінгвальної мовної особистості, міфологічні витоки національних культур.

Публікації: автор понад 50 публікацій наукового, методичного, загальноосвітнього, культурологічного та мистецького характеру у вітчизняних та зарубіжних виданнях, у тому числі «Словника термінів сільськогосподарської техніки» (1990 рік, у співавторстві), книг «Словесність. Історія стародавнього світу» (2000 рік, у співавторстві), «Людина на ім'я Жінка» (2006 рік), упорядник «Альманаху» творчих робіт юнацтва Харківщини (2000-2004 роки, 4 книги). Учасник понад 50 міжнародних науково-практичних конференцій.